X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

maniei.ir

یاد من باشد فردا حتما باور این را بکنم، که دگر فرصت نیست و بدانم که اگر دیر کنم ،مهلتی نیست مرا و بدانم که شبی خواهم رفت و شبی هست، که نیست، پس از آن فردایی

درباره من

یاد من باشد فردا دم صبح جور دیگر باشم بد نگویم به هوا، آب ، زمین مهربان باشم، با مردم شهر و فراموش کنم، هر چه گذشت

جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
امـکـا نــا ت جــا نـبـی
اضافه به علاقمندی ها
صفحه اصلی
ایمیل من
مطالب وبلاگ
لینکهای وبلاگ
صفحه خانگی شود
IP ADDRESS
IP
alexa
speed test
رازهــــای زنـــدگی

عادت کن که عادت نکنی

از محبت خارها گل میشود

تنبلی دزد آرزوهاست

Radio Payam
صلوات خاصه امام رضا (ع)
دسته‌ها
نظرسنجی
میزان رضایت کلی شما از وبلاگ
بایگانی
نویسندگان
برگه‌ها
ابر برجسب
آمار
تعداد بازدیدکنندگان : 336919

بدون شک یکی از مهم‌ترین سخت‌افزارهای تولیدی در چندین دهه اخیر که زندگی را به کام مصرف کنندگان خود شیرین ساخته و برگ زرین مرتفع سازی مشکلات بسیاری را تاکنون در کارنامه خود به ثبت رسانده است فلش مموری می‌باشد. سخت‌افزار فلش مموری که همگان با آن آشنایی داشته و در عصر حاضر کمتر کسی را می‌توان یافت که تعداد یک یا چندین عدد از آن‌ها را در اختیار نداشته باشد در قالب چندین برند از جانب کمپانی‌های مختلف به بازار عرضه شده و در فاکتورهایی نظیر اندازه، قدرت، سرعت انتقال اطلاعات و … با یکدیگر دارای تفاوت‌هایی می‌باشد. همان‌طور که مستحضر هستید انواع حافظه‌های قابل حمل تولیدی به دست کمپانی‌های سخت‌افزاری تنها به فلش مموری خلاصه نشده و سخت‌افزارهایی نظیر حافظه‌های میکرو اس دی، انواع حافظه‌های دوربین، دیسک‌های سخت خارجی و … نیز در دسته حافظه‌های قابل حمل دسته‌بندی می‌شوند، اما در این میان سخت‌افزار فلش مموری به دلایلی نظیر قیمت مناسب، حجم ذخیره‌سازی بالا، دسترسی سهل و آسان در اقصی نقاط کره زمین، کارایی در قبال هزینه پرداختی و … ضریب محبوبیت بیشتری را به خود اختصاص داده است. همان‌طور که پیشتر گفته شد انبوه سخت‌افزارهای فلش مموری موجود در بازار کشورهای مختلف در فاکتورهایی نظیر اندازه، سرعت انتقال اطلاعات، فناوری‌های موجود و … با یکدیگر متفاوت بوده و قیمت تمام شده محصول نهایی نیز حاصل تلفیق فاکتورهای نامبرده می‌باشد، اما ذکر این نکته نیز ضروری است که سرعت انتقال اطلاعات سخت‌افزار یا به عبارتی دیگر تراشه حافظه به کار رفته در آن بیشتری نسبت در قیمت گذاری محصولات نهایی را به خود اختصاص داده است.

حتماً تابه‌حال با این پدیده برخورد کرده‌اید که فلش مموری خریداری شده توسط شما در مقایسه با سخت‌افزار شخصی دیگر از سرعت پایین‌تری در انتقال اطلاعات برخوردار بوده و ارسال و دریافت داده‌ها مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. تراشه حافظه به کار رفته در سخت‌افزار که سنگینی مسئولیت ذخیره‌سازی اطلاعات را بر دوش می‌کشد پس از فناوری ساخت فلش مموری نظیر نسخه دوم یا سوم USB بیشتری ضریب تأثیرپذیری در افزایش یا کاهش سرعت انتقال اطلاعات را بر عهده دارد. تعبیه سازی تراشه‌های بی کیفیت در محصولات تولیدی توسط کارخانه‌های مختلف همان‌طور که پیشتر گفته شد به کاهش خیره کننده سرعت ارسال و دریافت داده‌ها منتهی شده و افزایش سرعت نهایی محصول نیز منوط به تعویض تراشه حافظه آن می‌باشد. یکی از اصلی‌ترین دلایل وجود اختلاف قیمت بین محصولات هم‌رده تولیدی به دست کمپانی‌های مختلف نیز محدودیت‌های ایجاد شده از جانب فاکتور نامبرده می‌باشند، اما برخی از ویژگی‌های اعمالی نرم‌افزاری توسط توسعه دهندگان یا محدودیت‌های محلی نیز در کاهش سرعت نهایی محصول دخیل هستند. مقاله آموزشی فوق حاوی ترفندهایی چند در خصوص کاهش محدودیت‌های نرم‌افزاری و افزایش سرعت انتقال اطلاعات ارسالی و دریافتی می‌باشد، اما پیش از آشنایی با آن‌ها ذکر این نکته ضروری است که ضریب تأثیرگذاری ترفندهای ذکر شده مستقیماً به سخت‌افزار و تراشه حافظه آن وابسته می‌باشند. درصورتی که سخت‌افزار مورد استفاده از عمر بسیاری برخوردار بوده یا از جمله محصولات ارزان قیمت و گمنام بازار می‌باشد ممکن است منفعت چشمگیری حاصل آن نگردد.

 

فعال‌سازی قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات ارسالی در قالب کش

قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات ارسالی به سخت‌افزارهای خارجی در قالب کش به صورت پیش‌فرض در سیستم‌عامل ویندوز به منظور بهره مندی سخت‌افزار از مکانیسم برداشت سریع غیر فعال می‌باشد. قابلیت نامبرده همان‌طور که پیشتر گفته شد یک نسخه از اطلاعات ارسالی به سخت‌افزار را در قالب کش ذخیره کرده که این خود به افزایش سرعت انتقال اطلاعات منتهی می‌شود، اما یکی از مهم‌ترین نکات منفی آن غیرفعال سازی مکانیسم برداشت سریع حافظه‌های خارجی متصل به رایانه می‌باشد. مکانیسم نامبرده همان‌طور که از نام آن مشخص است نقش بسیار پررنگی را در برداشت یا به‌عبارتی‌دیگر خارج کردن ناگهانی سخت‌افزار متصل به درگاه USB ایفا می‌کند.

 

ابتدا سخت‌افزار فلش مموری را به درگاه USB کنید.

فناوری درگاه متصله نظیر نسخه دوم یا سوم بودن آن در روند اجرای مراحل و فعال سازی قابلیت نامبرده توفیری ندارد.

کلیدهای ترکیبی Windows + R را بفشارید.

در پنجره نمایان شده عبارت devmgmt.msc را تایپ کرده و کلید اینتر را بفشارید. مشاهده می‌کنید که پنجره مدیریت سخت‌افزار (Device Manager) نمایان می‌شود.

بر روی فلش کوچک قرار گرفته در سمت چپ گزینه Disk drives یک مرتبه کلیک کرده و سپس از طریق منوی درختی نمایان شده سخت‌افزار فلش مموری متصل به درگاه را پیدا کرده و بر روی آن کلیک راست کنید. از طریق منوی میانبر نمایان شده گزینه Properties را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید.

disk-drives-device-manager

در پنجره نمایان شده ابتدا به تب Policies مراجعه کرده و سپس گزینه Better Performance را به حالت فعال تغییر دهید.

better-performance-usb-policies

اکنون تمامی اطلاعات ارسالی به سخت‌افزار پیش از انجام مراحل در قالب کش نیز ذخیره‌سازی می‌شوند که این خود به افزایش سرعت انتقال داده‌ها منتهی می‌شود اما همان‌طور که پیشتر گفته شد مکانیسم برداشت سریع حافظه متصل به درگاه USB هم اکنون غیر فعال شده است. این خود بدان معنی است که فلش مموری پیش از جداسازی ناگهانی از درگاه متصله به آن باید ابتدا از طریق سیستم‌عامل به صورت امن (Safely remove hardware) جدا شده و سپس به‌صورت فیزیکی از درگاه خارج شود. درصورتی‌که مراحل نامبرده پیش از جداسازی فیزیکی سخت‌افزار انجام نگرفته باشند داده‌های موجود همچنان در حافظه کش باقی مانده و اطلاعات انتقالی پس از جداسازی ناگهانی سخت‌افزار ناپدید می‌شوند. مکانیسم مذکور پیش از صدور اجازه به منظور خارج نمودن فیزیکی سخت‌افزار ابتدا تمامی داده‌های موجود در حافظه کش را در تراشه فلش مموری تخلیه کرده و سپس اجازه را صادر می‌کند که این خود به باقی ماندن دائمی اطلاعات در تراشه حافظه منتهی می‌شود (درصورتی‌که کاربر به صورت دستی اقدام به پاک‌سازی تمامی اطلاعات ذخیره شده در تراشه حافظه فلش مموری کند).

جهت جداسازی فلش مموری به صورت امن ابتدا بر روی پارتیشن آن یک مرتبه کلیک راست کرده و سپس گزینه Eject را انتخاب کنید. پس از نمایان شدن پیغام Safe to remove hardware سخت‌افزار را به صورت فیزیکی از درگاه متصله جدا کنید.

برچسب‌ها: فلش مموری ، USB

نظرات (0)

برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد